طراحی گرافیک چیست؟ اهمیت طراحی گرافیک در کسب وکارهای امروز چیست؟

فروردین ۱۹, ۱۴۰۰ تیم تلوتی کسب و کارخود را شروع کنید 284 برای مطالعه 6 دقیقه زمان نیاز دارد

آیا همیشه در کارتان خلاق و هدفمند بوده اید؟ حرفه ی طراحی گرافیک شانس شما را در رسیدن به اهداف و موفقیت افزایش میدهد. همچنین به عنوان یک فریلنسر این فرصت به شما داده میشود که با تعداد انبوه مشتری متفاوت کار کنید.

همه چیز درباره طراحان گرافیک

طراحان گرافیک ایده ها و مفاهیم دیداری را تولید و توسعه میدهند. طراحان گرافیک بسته به زمان، مهارت و سابقه ی شغلی پروژه های کاری خود را انتخاب میکنند. به عنوان مثال: شما میتوانید بر روی یک پروژه بزرگ همانند کمپین تبلیغاتی یا برند تجاری یک سازمان بزرگ کار کنید، یا میتوانید پروژه ی دسته بندی محصولات را بر عهده بگیرید، ویا اینکه خود را در پروژه بروشور یا مجلات بسنده کنید.

هنگام کار بر روی یک پروژه طراحان گرافیک از تصاویر ، تصویرگری و تایپوگرافی(چیدمان حروف برای زبان تصویری) برای پیش بردن پروژه استفاده میکنند و این کار را با استفاده از نرم افزار هایی همچون Adobe PhotoShop ، InDesign  و Illustrator انجام میدهند.

در زندگی روزمره ممکن است طراحان گرافیکی را بیابید که برای یک سازمان و یا یک شرکت کار میکنند. سازمان و شرکت هایی که اغلب برای انجام بازاریابی و یا تبلیغات خود طراحان گرافیک را استخدام میکنند. اما در این میان اغلب طراحان گرافیک به صورت فریلنسری کار میکنند.

فریلنسر بودن به این معناست که در کارفرمای کار خودتان هستید. مشتریان و بازار هدف را خودتان انتخاب می کنید. نرخ روزانه را نیز خود تعیین میکنید. فریلنسرها برای پیدا کردن یا برای این که در معرض دید کارفرمایاین باشند از روش های گوناگونی استفاده می کنند. یکی از آن ها پلتفرم های آنلاین فریلنسری است که برای نمونه می توان به تلوتی (Telewoti) اشاره کرد. این پلتفرم به طراحان گرافیست در موضوعات مختلفی چون طراحی نشان ولوگو، تصویرسازی و وکتور، طراحی پکیج وبرچسب، طراحی مجله، پوستر، طراحی و معماری ساختمان و سایر موضوعات گرافیک وطراحی کمک می کند تا با یافتن کارفرمایان یا ایجاد ویترین خدمات به سکب درآمد بیشتری برسند.

خلاقیت و ایده سازی

خلاقیت و ایده سازی شما موجب جذابیت کار و بازاریابی بیتشر برایتان خواهد بود. چرا که شرکت ها و سازمان ها برای فعالیت های تبلغی خود به دنبال طرح های جذاب و متنوع هستند. البته با وجود سلیقه های مختلف شما باید گنجینه ای از افکار و ایده ها باشید. این موضوع نباید موجب پیچیدگی کار بشود چرا که در بسیاری از وقت ها سادگی بیشترین زیبایی را دارد.

توجه به نیازهای افراد برای طراحی کار شما را توسعه خواهد داد. با افزایش و تنوع موضوعات کاری، شما هرگز خسته نخواهید شد و همواره کار شما پویا و جذاب است. در این مسیر خلاقیت شما با مطالعه و مشاهده طرح ها و نظریات، نو و جدید خواهد شد.

برای یک طراحی، شما متناسب با توان و ظرفیت خود یک زمانبندی را به مشتریان اعلام می کنید و بر این اساس حتما مدت ساعت و روز برای اینکه روی یک پروژه کار کنید به اندازه کافی خواهد بود.

همیشه کار شما طراحی طرح های تبلیغاتی نیست. بلکه در بسیاری از وقت ها، یک کار ساده پوشه و طرح مقدماتی نیز به شما پیشنهاد می شود که طرح و خلاقیت خاصی نمی خواهد. چنین طرح هایی در کمترین فرصت آماده و تحویل می شود.

طراحان همواره افرادی ایده پذیر، خلاق و دارای سلیقه هستند. اما در بسیاری از مواقع نیز مشتری خودش پیش طرح و نمونه کارش را معرفی می کند و فقط شما باید آنچه انتظار می رود را به اجرا بگذارید. تا شاهد برآورده سازی انتظار و ایده دیگران باشید.

برای تبدیل شدن به طراح گرافیک چه پیش نیازهایی لازم است؟

در ابتدا باید به این نکته توجه شود که هیچ محدودیتی در اخذ مدرک برای کار در طراحی گرافیک نمی باشد. بنابراین شما در هر حالتی میتوانید کار خود را به عنوان طراح گرافیک شروع کنید. ولیکن مسیر های مختلفی برای طراحان گرافیک در این عرصه وجود دارد که به دو نمونه از آنها میپردازیم: 

اول اینکه شما همواره میتوانید به دانشگاه بروید. در این رشته مشغول به تحصیل بشوید و مدرک مورد نیاز برای شغل خود را اخذ نمایید.

دوم اینکه میتوانید به صورت کارآموز در یک شرکت یا سازمان و یا حتی نزد یک فرد با تجربه مشغول به کار بشوید و بعد از کسب تجربه، همواره میتوانید رزومه ی خود را برای شروع به کار تکمیل نمایید و مشغول به کار شوید.

نکته ی حائز اهمیت اینکه اغلب کارفرمایان و یا مشتریان به دنبال تجربه ی کاری هستند و نه مدرک! بنابراین شما باید یک نمونه ی کلی از کار های خود ایجاد کنید که مهارت شما را نشان دهد. بهترین حالت این است که یک وبسایت شخصی برای نمونه کار های خود ایجاد کنید که بتوانید در آن تجربه کاری، دوره های کارآموزی و مهارت های خود را در قرار دهید.

حداقل وحداکثر درآمد طراحان گرافیک چقدر است؟

همانند اغلب شغل ها، طراحان گرافیک نیز بسته به تجربه، مهارت، خلاقیت و یا قراردادهای خود میزان درآمد خود را تعیین میکنند.

به صورت کلی یک طراح گرافیک بین المللی درآمد حدودی از 16000 تا 50000 دلار (دلار آمریکا) در سال دارد. اگر چه خود اشتغالی یا فریلنسر ها نرخ خود را خودشان تعیین میکنند و بسته به پروژه ی خود دارای درآمد متغیری هستند.

یک پاسخ ارسال کنید