چگونه به عنوان فریلنسر زمان و کارهای خود را مدیریت کنیم؟

آبان ۲۲, ۱۳۹۹ تیم تلوتی خوب است بدانید 307 برای مطالعه 5 دقیقه زمان نیاز دارد

مدیریت زمان فریلنسر

فریلنسرهایی که در خانه کار می‌کنند باید زمان خود را طوری مدیریت کنند که در وظیفه خود به عنوان یک فریلنسر و پروژه‌هایی که دریافت کرده‌اند بهترین عملکرد را داشته باشند.

عوامل حواس پرتی یک مشکل همیشگی برای فریلنسرها در سراسر جهان است. با وجود اینکه کار در منزل به دلیل آسایش و انعطاف پذیری مورد ستایش است، اما مدیریت زمان و ماندن در پای کار به طور موثر، تبدیل به چالشی برای فریلنسرها شده است.

کار در شرکت ها به طور معمول به این صورت است که شما دارای ساختاری برای زمان حضور در دفتر هستید و برای استراحت، ناهار، جلسات و… زمان بندی مشخصی وجود دارد، ساختار داشتن روز شما در ساعات کاری یکی از جنبه های مثبت کار در شرکت‌ها می باشد. درست مثل نوشتن ، روز کاری شما برای رسیدن به اوج اثربخشی به یک طرح کلی و ساختار اساسی نیاز دارد. یادگیری مدیریت زمان به طور موثر به شما امکان می دهد با فعالیت در زمان کمتر، کاری با کیفیت بالاتر را به پایان برسانید.

اکنون نکاتی را جهت ساختار و نظم دادن فعالیت ها برای تبدیل شدن به یک فریلنسر موفق بررسی می‌کنیم.

1.     فریلنسر های موفق عوامل حواس پرتی را از بین می برند.

فرض کنید شما به عنوان فریلنسر پروژه ای را برای انجام قبول کرده‌اید و باید به بهترین شکل انجام دهید، ناگهان یک اعلان پیام در گوشی موبایل شما یا در لبتاب خود دریافت می کنید که شما را به دیدن فیلم یا بازی جذابی دعوت می کند، در این زمان شما در حال انحراف از مسئولیتی که قبول کرده‌اید، هستید. اکنون شما از انجام پروژه غافل شده‌اید، شاید بزرگترین چالش کار در خانه مدیریت یا از بین بردن حواس پرتی هایی باشد که برای زمان و از بین بردن تمرکز شما رقابت می کنند.

برای حل این مسئله می توان از راه حل های زیر استفاده کنید:

  • سعی کنید از تمام رسانه‌های اجتماعی در هنگام انجام پروژه دور بمانید مگر اینکه کار شما حول شبکه های اجتماعی باشد.
  • در هنگام انجام پروژه به عنوان فریلنسر، از پرداختن و سخن گفتن در گروه‌های مجازی دوستانه بپرهیزید و آن را به بعد از تمام شدن پروژه یا زمان استراحت موکول کنید.
  • در مکانی پروژه را انجام دهید که بتوانید تمرکز کنید. برخی ممکن است به سکوت مطلق یک اتاق خالی نیاز داشته باشند ، در حالی که برخی دیگر ممکن است موسیقی های کافی شاپ را ترجیح دهند.
  • به طور منظم استراحت کنید تا ذهن شما برای ارائه کار و ایده های بهتر آماده باشد.

تمرکز شما کالای ارزشمندی است به دقت از آن محافظت کنید.

2.     یک فریلنسر موفق برای خود برنامه ایجاد می کند.

تلاش های شما برای از بین بردن حواس پرتی با برنامه ریزی کارها و روز کاری تقویت می شود. یک روز با ساختار مناسب به شما وقت می دهد تا استراحت کنید ، ناهار بخورید و حتی بیرون بروید تا ذهنتان آزاد شود. برنامه ریزی می‌تواند تفاوت چشمگیری در بهره‌وری و احساس موفقیت روزانه شما ایجاد کند.

درست است که برنامه ریزی سرگرم کننده به نظر نمی رسد ، اما حتی بهترین برنامه ها نیز می تواند بدون مدیریت دقیق خود ، در حاشیه قرار گیرند. خوشبختانه روش های مختلفی وجود دارد که می توانید روزهای کاری خود را برنامه ریزی و ساختار بندی کنید:

  1.   لیستی از تمام کارهای روزمره خود تهیه کنید. این کار را می توانید از طریق رایانه ، برنامه های موجود در تلفن همراه یا حتی خودکار و کاغذ به خوبی انجام دهید. با هر کدام که راحت تر هستید می توانید برنامه ریزی را انجام دهید.
  2. با تعیین زمان‌هایی در بین کارها برای استراحت می توانید انجام پروژه‌ها را به عنوان یک فریلنسر راحت‌تر کنید. به خصوص در مواردی که کار مدت زمان زیادی می طلبد و کمی سخت است، باید آن را به قسمت های کوچک‌تر تقسیم بندی کنید و سعی کنید در هر مرحله کار را به درستی انجام دهید و پس از هر مرحله، زمانی را برای استراحت اختصاص دهید.
  3. هنگامی که یک فریلنسر موفق برنامه خود را برای یک هفته تنظیم می کند، سعی می کند امکان انعطاف پذیری را در برنامه ایجاد کند تا اگر ناگهان برنامه ای تغییر کرد زمانی برای جبران کارهای انجام نشده داشته باشد.
  4. کارهای روزمره خود را فراموش نکنید. صرف اینکه در خانه کار می کنید به این معنی نیست که باید از مسواک زدن و لباس پوشیدن صرف نظر کنید. مطمئن باشید اگر وقت بگذارید و آماده شوید احساس بهتری خواهید داشت.

تیم تلوتی (Telewoti) با ارائه خدمات عالی برای فریلنسر ها و ارائه مطالب مفید و جذاب در زمینه فریلنسرینگ می تواند شما را در این زمینه یاری کند.

یک پاسخ ارسال کنید