فریلنسر به چه معناست و چطور فریلنسر شویم؟

آبان ۲۱, ۱۳۹۹ تیم تلوتی خوب است بدانید 280 برای مطالعه 8 دقیقه زمان نیاز دارد

فریلنسر به چه معناست؟

فریلنسر به فردی گفته میشود که به صورت مستقل خدماتی را ارائه می دهد. فریلنسر می تواند در چندین کار و برای چندین مشتری به صورت همزمان کار کند. فریلنسر ها معمولا برای هر شغل درآمد کسب می کنند و برای خدماتی که ارائه می دهد به صورت ساعتی یا روزانه نرخ تعیین می کنند.

فریلنسر ها علاوه به اینکه در مشاغل آزاد بسیاری مانند طراحی گرافیک، نوشتن متن، توسعه وب یا عکاسی فعالیت می کنند، می توانند تقریبا در هر صنعت مبتنی بر خدمات مانند ترجمه، مشاوره، پذیرایی و … فعالیت کنند. مانند بازرگانان منفرد، یک فریلنسر تحت اصطلاح کلمه “خود اشتغالی” قرار می گیرد ، اما در حالی که یک تاجر یک ساختار تجاری خاص است که در HMRC ثبت شده است ، اصطلاح “فریلنسر” به وضعیت قانونی خاصی اشاره نمی کند، در عوض به نوع کار انجام شده اشاره دارد.

آیا می دانید بیش از یک سوم کارگران ایالات متحده فریلنسر هستند؟ فریلنسینگ در اروپا نیز محبوب است و تعداد افرادی که به صورت آزاد در حال فعالیت هستند، در پنج سال گذشته 45 درصد رشد کردند. در سراسر جهان ، شرکت های کوچک و بزرگ به طور قابل توجهی استفاده خود را از فریلنسرها افزایش داده اند.

اگر تصمیم گرفته اید که به یک فریلنسر تبدیل شوید، اعداد و ارقام نشان می دهد که شما در حال انجام کار درستی هستید. بهرحال هدف شما ممکن است کسب درآمد در کنار کار باشد و یا می خواهد با عنوان یک فریلنسر به صورت تمام وقت و مستقل کار کنید باید خود را با دانش، عزم راسخ برای یادگیری و پیشرفت و صبر زیاد مسلح کنید.

چگونه یک فریلنسر باشیم؟

بازار آزاد روز به روز در حال رشد است و اگر می خواهید رقابت کنید و یک فریلنسر موفق باشید، باید مطابق آن آماده شوید. باید برای شروع این شش گام را دنبال کنید.

گام اول: بررسی کنید آیا فریلنسینگ برای شما مناسب است یا خیر؟

فریلنسینگ موافقان و مخالفان خود را دارد، اما به طور کلی شما باید فکری خاص داشته باشید تا یک فریلنسر باشید.نظم و اطمینان داشتن و رئیس خود بودن ویژگی مهمی در فریلنسر ها است. فریلنسینگ شما را قادر می سازد تا برنامه های خود را تعیین کنید، و هر زمان که بخواهید می توانید یک روز مرخصی بگیرید اما برای آن زمان حقوق دریافت نخواهید کرد زیرا فریلنسر ها چیزی به عنوان مرخصی استحقاقی ندارند.

اگر می‌خواهید یک فریلنسر باشید ، باید یک کار روزمره را حفظ کنید ، آماده باشید تا همزمان چندین پروژه را دستکاری کنید و به طور مداوم به دنبال پروژه های جدید باشید تا بتوانید یک روند کار مداوم را حفظ کنید.

اگر هنوز تمام وقت کار می‌کنید ، بلافاصله کار خود را ترک نکنید. در عوض، کار آزاد و کار تمام وقت را تا زمانی که مشتری و ارتباط کافی برای تأمین هزینه‌ی زندگی خود به عنوان یک فریلنسر جمع کنید، به صورت همزمان انجام دهید. کار در یک مکان راحت با کار ثابت و درآمد مطمئن ، فضای بسیار بهتری برای توسعه مشاغل آزاد است.

گام دوم :  یافتن بستر های مناسب برای دریافت پروژه

اکثر فریلنسرها برای یافتن کار از بسترهای فریلنسینگ استفاده می‌کنند. پلتفرم هایی مانند Telewoti محبوب هستند زیرا به شما امکان می دهند بدون زحمت با مشتریانی که به دنبال فریلنسر هستند، ارتباط برقرار کنید. آنجا همیشه شغلی در دسترس است.

همچنین ، اکثر این پلتفرم ها دارای سیاست هایی هستند که هم از خریداران و هم از کارگران آزاد حمایت می کنند. در پلتفرم‌های فریلنسر، هر پروژه ای که شما بر عهده می گیرید یک قرارداد کوچک است و شما و مشتری باید ملزم به رعایت شرایط آن باشید.

انتخاب پلتفرم با مدلی متناسب با نیاز و انتظارات حقوق شما برای موفقیت فوق العاده مهم است. بسیاری از وب سایت های فریلنسر با رتبه بندی فریلنسرها آن ها را به ارائه کاهای با کیفیت و قیمت های مناسب تشویق می کنند، به این ترتیب فریلنسرهای فعال در پلتفرم با توجه به کیفیت کار و رضایت مشتریان رتبه بندی می‌شوند.

یکی از وبسایت های فعال در زمینه فریلنسینگ Telewoti می باشد که می توانید با ثبت نام و ساخت پروفایل شخصی خود، فعالیت خود را آغاز کنید.

گام سوم: ساختن پروفایل شخصی فریلنسر

شما نیازی به تهیه رزومه کلاسیک ندارید ، زیرا اکثر وب سایت های فریلنسینگ الگویی از پیش طراحی شده دارند که باید آن‌ها را با اطلاعات خود پر کنید. وقت بگذارید و یک نمایه قابل توجه ایجاد کنید که مشتریان بالقوه را در مورد تحصیلات ، مهارت ها ، تخصص و تجربه شما آگاه کند. نیازی به نوشتن مطالب طولانی نیست، آن را کوتاه و شیرین نگه دارید. مهارت ها ، تجربیات ، دستاوردهای خاص خود را ذکر کنید و توضیح دهید که چرا بهترین فرد برای این کار هستید.

گام چهارم :  برای حرفه‌ی خود به عنوان فریلنسر نمونه کار بسازید

در پروفایل شما ممکن است ذکر شود که شما یک فضانورد هستید اما تا زمانی که سلفی خود را از ایستگاه فضایی بین المللی بارگذاری نکنید ، بعید است مشتری های بالقوه شما را باور کنند. بنابراین ، هنگام ایجاد نمایه خود ، مطمئن شوید که نمونه کارهایی را ارائه می دهید که مهارت ها و تجربیات شما را نشان می دهد.

اما اگر در زمینه انتخابی خود مبتدی هستید و نمونه کار خاصی ندارید، چه می کنید؟ پیشنهاد ما این است که برای ساخت نمونه کارها وقت بگذارید و یا اینکه پروژه های مناسب با حرفه ی خود را با قیمت کمتر دریافت کنید تا بتوانید نمونه کارهایی در ابتدای فعالیت فریلنسینگ برای ارائه داشته باشد.

گام پنجم : قیمت تعیین کنید

نرخ پروژه ها به شدت به مجموعه مهارت ها و تجربه شما بستگی دارد و شما باید قیمت را طوری تعیین کنید که بتوانید مشتریان را به همکاری با خود ترغیب کنید. البته اگر فقط دو سال تجربه داشته باشید نمی توانید همان نرخ فریلنسر هایی را که 10 سال است در زمینه مهارت شما سابقه دارند، داشته باشید. با این حال اگر در نهایت می خواهید کار آزاد را به شغل تمام وقت خود تبدیل کنید صرف نظر از تجربه شما، نرخی که تعیین می کنید باید هزینه های ماهانه شما را پوشش دهد و این امر نیاز به تلاش و فعالیت بیشتر در ابتدای کار دارد.

گام ششم : پیدا کردن کار مرتبط با مهارت ها

اگر به طور فعال به دنبال پروژه و مشتری هستید ، در اینجا چند نکته برای کمک به شما در یافتن آنها آورده شده است. ابتدا فقط برای مشاغلی که اطمینان دارید می توانید انجام دهید اقدام کنید. درخواست برای پروژه ای که نمی توانید به موقع آن را به پایان برسانید که نتایج رضایت بخشی داشته باشد ، فایده ای ندارد. به عنوان یک فریلنسر ، از ابتدا اعتبار خود را ایجاد کنید،  به خصوص در ابتدا که تأمین بازخورد مثبت از اهمیت بالایی برخوردار است.

وقتی متقاضی شغل هستید ، حتماً یک رزومه مرتبط تهیه کنید که توضیح دهد چرا بهترین انتخاب برای آن شغل یا پروژه خاص هستید. مهارت ها و تجربیات مربوط به نیازها را برجسته کنید. با گذشت زمان ، پلتفرم های فریلنسینگ به فریلنسرهای دارای رتبه برتر، نشان و دسترسی به پیشنهادات کاری ویژه پاداش می دهند ، بنابراین به نفع شماست که مشتری های خود را راضی نگه دارید.

برخی از فریلنسرها از بازارهای آنلاین اجتناب می کنند زیرا این پلتفرم ها کارمزدی را که معمولاً بین 5٪ تا 20٪ درآمد شما است به ازای هر پروژه دریافت می کند که میتواند مقدار درآمد شما را کاهش دهد. در این صورت ، سعی کنید از گروه های مختلفی در Facebook و LinkedIn که برای یافتن پروژه مرتبط با توانایی شما وجود دارد، استفاده کنید. با این حال ، توجه داشته باشید که استفاده از گروه ها ، هیچ قراردادی را منعقد نمی‌کند و هیچ تضمینی وجود ندارد که شخصی کار شما را تحویل بگیرد و هزینه آن را پرداخت کند.

 آماده اید برای تبدیل شدن به یک فریلنسر؟  Telewoti شما را همراهی می کند. همچنین می توانید درباره نحوه مدیریت زمان و کارها به صورت منظم، مطالعه کنید.

یک پاسخ ارسال کنید