چرا باید فریلنسر باشیم؟ مزایا و معایب فریلنسری چیست؟

آبان ۲۱, ۱۳۹۹ تیم تلوتی خوب است بدانید 381 برای مطالعه 4 دقیقه زمان نیاز دارد

آیا باید فریلنسر باشیم؟

اگر از ما می پرسید که آیا باید یک فریلنسر باشید پاسخ مثبت است. فریلنسینگ موافقان و مخالفانی دارد ، مانند هر چیز دیگری در زندگی ، اما نکات مثبت فریلنسر بودن بیشتر از معایب آن است. در اینجا برخی از موارد مثبت فریلنسر بودن را بیان می کنیم.

  • همیشه فرصت های کاری وجود دارد. هر ساعت ، ده ها پست شغلی جدید به هر پلتفرم مستقل که استفاده می کنید اضافه می شود. مطمئناً برای هر یک از آنها استخدام نخواهید شد ، اما پیشنهادهای زیادی برای ارائه وجود دارد.
  •   فریلنسر برنامه خود را کنترل می کند. شما هر زمان که  بخواهید ، هر طور که بخواهید و هر چقدر که بخواهید می توانید کار کنید. نیازی به درخواست مرخصی ندارید. اگر شخصی هستید که تمرکز شما در ساعت نیمه شب بیشتر است لازم نیست صبح زود از خواب بیدار شوید. با استفاده از فریلنسر، حداکثر بهره‌وری خود را به دست می آورید، بدون اینکه ساعت های مشخصی در دفتر کار باشید.
  •   شما یک فرصت شگفت انگیز برای جمع آوری تجربه دارید. شما می توانید با مشتریان مختلف در پروژه های مختلف کار کنید و تجربیاتی را که در یک دفتر کلاسیک غیرممکن است، جمع کنید.
  • فریلنسر انتخاب می کند که با چه کسانی کار کند. اگر کارها با مشتری پیش نمی رود ، همیشه می توانید مشتری دیگری پیدا کنید. مجبور نیستید محیطی  سمی را به دلیل از دست ندادن کار تحمل کنید.

معایب فریلنسر بودن چیست؟

فریلنسر بودن با وجود مزیت های بسیار، معایبی هم دارد که در این بخش بررسی می کنیم.

  • فریلنسر به نظم و روتین نیاز دارد. اگر می خواهید یک فریلنسر خوب باشید ، باید خود انگیزه داشته باشید. هیچ رئیسی بر روی کار شما نظارت نمیکند تا کاری را که انجام می دهید بررسی کند. شما آن رئیس هستید! شما باید با خود سختگیر باشید.
  • گاهی اوقات کاری وجود نخواهد داشت. مواقعی پیش می‌آید که پروژه های بیشتری از آنچه می توانید بپذیرید به شما پیشنهاد می شود و دوره هایی نیز احساس می کنید که هیچ  پروژه‌ای برای انجام دریافت نمی کنید. به همین دلیل است که باید زیرک باشید و قبل از ترک شغل روزانه اطمینان داشته باشید که مشتری ثابت خود را ایجاد می کنید.
  • گاهی اوقات ساعت های طولانی تری کار خواهید کرد. مواقعی وجود خواهد داشت که حفظ گردش مداوم کار و درآمد به معنای کار در خارج از ساعات کاری معمول خود است، در واقع ممکن است ساعات طولانی تری نسبت به زمانی که شغل دائمی داشتید، مشغول به کار باشید.
  • ممکن است اولین پروژه موفق شما مدتی طول بکشد. اگر بلافاصله پس از شروع کار نتوانستید پروژه های موفق داشته باشید و مشتری ثابت پیدا کنید دلسرد نشوید. به طور کلی ، ایجاد اولین ارتباطات و به دست آوردن لیست ثابت مشتریان بین سه ماه تا یک سال طول می کشد. اما پس از رسیدن به آن مرحله  شغل خود را به عنوان یک فریلنسر مشاهده خواهید کرد.

تیم تلوتی (telewoti) یک پلتفرم فعال در زمینه فریلنسرینگ می باشد. شما میتوانید با ثبت نام در این وبسایت فعالیت خود را به عنوان فریلنسر آغاز کنید.

برای آشنایی با معنای فریلنسر و اینکه چطور یک فریلنسر باشیم در وبلاگ ما مطالعه کنید.

یک پاسخ ارسال کنید